Ana sayfa AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI Geleceğin E Hali

Geleceğin E Hali

3065
0
PAYLAŞ
adile-ozdag

adile-ozdagSektöre yeni bir soluk getiren OTC Plus dergimizin hepimiz için uğur getirmesini dileyerek, sizlere sektörde çığır açacak kadar iddialı olduğumuz bir buluşmayı haber vermek isterim.

Herkese merhabalar… Sektöre yeni bir soluk getiren OTC Plus dergimizin hepimiz için uğur getirmesini dileyerek, sizlere yine sektörde çığır açacak kadar iddialı olduğumuz bir buluşmayı haber vermek isterim. 23-24-25 Mart 2012 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek bir sektör buluşmasının müjdesini vermek isterim. “Geleceğin E Hali” olarak adlandırdığımız bu buluşmanın kerameti isminde saklı aslında… En sağlıklı gelecek, en güvenilir sağlık danışmanlığı, en büyük gücü ona duyulan güven olan meslek grubu olmak, en idealist yaklaşımla, en kutsal görevi sağlık için hizmet olan biz eczacıların, hem mesleğimizi temsilen kullandığımız “ E” harfi ile beraber En’lerimizi bir arada buluşturacağız.

Daha önce gerçekleştirilen fuar, kongre vs. gibi benzerlerinden oldukça farklı, meraklandıran, eğiten, yenilikçi, öncü, yeni fikirleri tetikleyen, geleceğin eczaneleri ve eczacıları için farkındalık yaratan ve burada sayamadığım birçok amacı barındıran bir oluşum olacaktır Geleceğin E hali.
Böyle bir şeyi neden yapıyoruz? Öncelikle biz, bu ülkedeki en saygın meslek grupları arasında ilk 3’e gire bir grubuz. Dahası bu ülkede “bir şey satarak” bunu yapan tek meslek grubudur Eczacılar… Değişen, gelişen bir sektörün içinde kendine yer bulmaya çalışan eczacıları, meslektaşlarımızı, doğru önermelerle yönlendirmek ve uygulanabilir tavsiyeler ve yaklaşımlarla eczanelerimizi kalite alanında bir basamak, belki birkaç, ileri taşımak…

Bu noktada bize örnek olan bir yapıdan bahsetmek isterim. Özellikle ilaç ve sağlık alanında öncü, lider yaklaşımlarıyla bildiğimiz Almanya’da bulunan IDA (Innovatıons Akademıa Deutscher Apotheken)’da “Geleceğin Eczanesi”nin kurulmuş olduğunu gördük. Destekçilerimizden Bayer’le beraber ziyaret ettiğimiz eczanede; kategori yönetiminde tutun, pazarlama stratejilerine kadar her türlü yaklaşımın vücuda geldiğini gördük. Böylece bunun hayal olmadığını ve ülkemizde de gerçekleştirebileceğini düşündük. Bu ilhamın kaynağı olan IDA’ya ziyaretimizde bizi yalnız bırakmadığı ve her türlü desteği için BAYER’e özellikle teşekkürü bir borç biliyorum.Ayrıca incelemek isterseniz; https://www.ida-akademie.de/

Kategori yönetimi günümüzde eczanelerimiz için can alıcı bir nokta olmuştur. Geleceğin E Hali’nde bunu deneyimleyebileceğimiz, deneyim aktarabileceğimiz, deneyimlerden faydalanabileceğimiz bir alan oluşturmaya çalışıyoruz. Sektörün tüm bileşenlerin aynı düzlemde buluştuğu bu alanda, stok, karlılık, marka bilinci, hasta iletişimi gibi eczaneler ve eczacılar için can alıcı konuları gündeme getireceğiz. Bu buluşmaları da Meeting Point adını verdiğimiz buluşma noktalarında gerçekleştireceğiz.
Satış teknikleri, kendini yönetme gibi kişisel gelişim eğitimlerini de buluşmamızın içinde bulabileceksiniz. Eczacı adaylarımızı da unutmayarak, eczacılık eğitiminin sadece teorikte kalmamasını sağlamaya çalışacağız. Ayrıca eczacı adaylarının, mesleğe bakış açısını geliştirmek ve değiştirmek için çok geç kalmadan harekete geçmemiz gerekliliği de apaçık ortadadır.

Kısaca özetlersek “Geleceğin E Hali”nde bulabileceklerimiz;
Geleceğin E Hali, Eczanenin E Hali, Kişisel Gelişimin E Hali, Beslenmenin E Hali, Kişisel Bakım, Sosyal Medya.
İlaç gibi sohbetler… ve daha birçok süprize hazır olmanızı tavsiye ederim.

Katılım esaslı bir buluşma gerçekleştireceğiz, katılımcının sorduğu, dinlediği, konuştuğu, dâhil olduğu bir alan. Belki de en çok ihtiyacımız olan şey, katılmak, dâhil olmak…

Bizi destekleyen bütün sponsorlarımıza teşekkür etmek isterim. Unutulmamalıdır ki, yapılan yatırımlar geleceğe kalmak, gelecekte var olmak adına son derece önemlidir ve değerlidir.

 23-24-25 Mart 2012 tarihlerinde “Geleceğin E Hali”nde buluşmak üzere…
Katılımızın değere dönüşmesi dileğiyle…
Detaylı bilgi için: www.geleceginehali.org, www.pharmetic.org/
Sevgiler…

Ecz. Adile ÖZDAĞ