Ana sayfa DERMOKOZMETİK Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un Resmi Cilt Bakım Sponsoru Bioderma oldu

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un Resmi Cilt Bakım Sponsoru Bioderma oldu

76744
4306
PAYLAŞ

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da moda dünyasının ve tasarımcıların yanında olmaya devam eden Bioderma, dünyaca ünlü Sensibio H2O misel su ile MBFWI’un İlkbahar/Yaz 2019 sezonunda yeniden moda etkinliklerinin ana sponsorları arasında yer aldı. Bioderma, etkinliğin ana sponsoru olmasının yanı sıra, DB Berdan moda markasının yeni sezon koleksiyonunda da co-sponsor olarak markaya destek verdi.

Bütün dünyada milyonlarca kadının, make-up artistlerin, hatta ünlü modellerin ve Hollywood yıldızlarının dahil, favori cilt temizleyicisi olan dünyanın ilk misel suyu Bioderma Sensibio H2O, moda dünyasından da tam not aldı. Bu mucizevi sıvının sırrını ve Bioderma’nın sponsorluğunu NAOS Pazarlama Müdürü Tuğçe İkiş ile konuştuk.

Bioderma çatısı altındaki her ürün tüketicinin güvenini ve takdirini alarak en büyük ödülü alıyor. Fakat bir ürününüz var ki pek bir popüler ve ödüllü: Sensibio H2O. Biraz bu üründen bahseder misiniz?

Bioderma Laboratuvarları tarafından geliştirilen Sensibio H2O ile ilk misel su olarak sektörde yerimizi aldık. Profesyonellerin sıklıkla kullandığı Sensibio H2O, moda ve makyajla iç içe bir ürün. Pembe kapağı ve ikonik şişesiyle ‘kült ürün’ olarak anılıyor. Paraben, alkol, sabun, parfüm ve alerjen içermeyen Sensibio H2O, içerisindeki aktif yatıştırıcı olan salatalık ekstresi sayesinde cildi yatıştırıyor, ciltteki şişkinliğini gideriyor ve ciltte anında ferahlama sağlıyor. Eşsiz teknoloji ile geliştirilen dünyanın ilk misel suyu Sensibio H2O, cilt ile aynı pH seviyesine sahip olup aynı zamanda cilde mükemmel tolerans sağlıyor. En hassas ciltler dâhil tüm ciltlerin kullanımına uygun. Sadece yüz ve dudak değil, göz çevresi kullanımına da son derece uygun. Üstelik en hassas ve alerjik ciltler için de bu durum geçerli. Kontakt lens kullanıcıları da rahatlıkla kullanabilir. Sensibio H2O, makyaj çıkarmanın yanı sıra ürün, günlük cilt temizliğinde de kullanılıyor ve sonrasında durulama gerektirmiyor, pratik cilt temizliği için güvenle tercih edilen ürünlerin başında yer alıyor.

Nasıl uygulayacağınıza gelince; sadece makyaj değil, normal cilt temizliği için de kullanabileceğiniz bu ürünü yüz ve boyun bölgesine günde 1 veya 2 kez pamuk parçası yardımıyla kullanabilirsiniz. Sabahları cildinize hijyenin yanı sıra ferahlık hissi verdiğini fark edebileceksiniz. Bu arada Sensibio H2O uygulama sonrası durulama gerektirmiyor. Sonrasında hemen kremlerinizi sürebilirsiniz. Ürünümüzün en önemli özelliklerinden biri de cildin doğal mekanizmalarını taklit etmesi. Cildin kendi lipit yapısıyla yüzde yüz uyum sağlaması sayesinde diğer makyaj temizleyicilerde karşılaşacağınız gerginlik, batma ya da kızarma gibi hisleri yaşamıyorsunuz. Bu nedenle aslında ağır set koşullarında, cilt temizliğinin dört beş kez yapıldığı koşullarda bile güvenle kullanılabiliyor.

 

 

Bu üründen söze girmemizin bir nedeni de 11-14 Eylül’de düzenlenen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un resmi cilt bakım sponsoru olmanız. Bu sizin moda dünyasıyla ilk tanışıklığınız değil. Neden Fashion Week, biraz bahsedebilir misiniz?

Sensibio H2O, tüm cilt tiplerinin kullanabildiği kusursuz cilt, yüz ve dudak temizliğini sağlaması nedeniyle makyaj artistlerinin bir numaralı tercihi oluyor. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen, katılımcıların da ilgiyle takıp ettiği bir etkinliğe destek vermek bizim için de çok önemli. Geçtiğimiz sezon, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un Cilt Bakım Resmi Sponsoru olarak; her defile öncesinde ve sonrasında modellerin cilt temizliğini ve bakımlarını üstlenerek moda dünyasının yanında yer aldık. Fashion Week etkinliğine ve tasarımcıların defilelerine destek olarak, sektöre verdiğimiz önemle, bu yıl yine ‘Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un cilt bakımı resmi sponsoru olarak moda dünyasının kalbinde yer aldık.

Yapılan tüm defilelerde modellere farklı ve yoğun makyajlar uygulanıyor, özellikle backstage’ler cilt temizliğinin ve bakımının çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken alanlar. Bu koşullar altında cildin bakımı doğru ürünler kullanılarak yapılmazsa, modellerin cilt toleransı azalabiliyor. Hızlı makyaj çıkarma gücü ve cilt ile mükemmel uyum sağlayan Bioderma ürünleri, bir defilen diğerine koşan modellerin güvenini kazanıyor. Dünya’nın neredeyse her ülkesinde olduğumuz için gelen modellerin ürünlerimizi New York Fashion Week, London Fashion Week, Paris Fashion Week gibi organizasyonlardan biliyorlardı ve bizi Türkiye’de de gördükleri için çok sevindiler. Bizler için de onların ciltlerindeki ışıltıyla podyumda adımlarını güvenle atıyor olması ve make-up artistlerinin de hayatının kolaylaşması bir gurur kaynağı.

 

 

Bioderma, MBFWI ana sponsor olmasının yanı sıra DB Berdan’ın yeni sezondaki koleksiyonunu sergilediği defilesinin de cilt bakım sponsoru oldu. DB Berdan ile iş birliğiniz nasıl oluştu?

DB Berdan markasıyla geçtiğimiz yıllarda da moda haftası özelinde iş birliklerimiz oldu. Sensibio H2O’yu anlatan güzel bir kostüm tasarlamıştı. Aldığımız olumlu geri dönüşlerin yanı sıra, etkili ve güzel bir iş birliği oldu. Bu sezon DB Berdan İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunun teması ilgimizi çekti ve her zaman sıcak baktığımız bir alan olan ‘moda’ya tekrar destek olarak bu güzel iş birliğinin bir parçası olduk. Defile konseptine bağlı olarak, modellerde makyajda yüzde yüz doğallık kullanıldı. ‘Makyajsız makyaj’a tepki göstererek ‘Gerçekten makyajsız!’ mottosuyla modeller, Bioderma Sensibio H2O misel sularla podyuma çıkmadan önce tüm makyajlarından arındırılarak ve cilt tiplerine uygun olan ürünler ile nemlendirilerek kendi doğal ciltleriyle; yani tüm benlikleriyle podyumda yürüdüler. DB Berdan koleksiyonu ile bizim vermek istediğimiz mesaj birebir uyum gösteriyor; Sensibio H2O ‘Göründüğünden Çok Daha Fazlası’…

Sensibio H2O yurt dışında da modeller ve make up artistleri arasında oldukça popüler. Nedir bunun sırrı?

Öncelikle biraz cilt yapılarından bahsetmek istiyorum; hassas cilt dünya genelinde çok yaygın bir problem. Araştırmalara göre, her 10 kişiden 9’u cildinin hassas olduğunu söylüyor. Rakam yüksek! Hassas ciltler için özel olarak geliştirilen Sensibio serisi, Bioderma markasının en çok önem verdiği ve üzerine yoğunlaştığı serilerinden biri.

Sensibio H2O misel su başarısını, 1995’ten beri değişmeyen formülasyonuna ve cildin kendisine duyduğu saygıya borçlu. Dünyanın ilk misel suyu olan ürünün, su adına yapılmış bir devrim olduğunu söyleyebiliriz. Cilt ile aynı pH değerine sahip olduğundan en hassas ciltler tarafından bile rahatlıkla kullanılabilmektedir. Makyaj, kir ve yağı temizlerken, cildin kendini savunma ve iyileştirme sistemlerine zarar vermiyor. Bu sayede, dünyada her iki saniyede bir tüketicisiyle buluşan bir ürün haline geldi.
Tüm bu gelişmelerin sonucunda da bütün dünyada milyonlarca kadının, make-up artistlerin, hatta ünlü modellerin ve Hollywood yıldızlarının dahil favori cilt temizleyicisi haline geldi.

Fashion Week boyunca iddialı defileler kadar iddialı makyajlar da konuşulacak. Bioderma olarak bu maratona hazır mısınız?

Ürünümüzün en önemli özelliklerinden biri de cildin doğal mekanizmalarını taklit etmesi. Cildin kendi lipit yapısıyla yüzde yüz uyum sağlaması sayesinde diğer makyaj temizleyicilerde karşılaşacağınız gerginlik, batma ya da kızarma gibi hisleri yaşamıyorsunuz. Bu nedenle aslında ağır set koşullarında, cilt temizliğinin dört beş kez yapıldığı koşullarda bile güvenle kullanılabiliyor.
Sensibio H2O, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında düzenlenen defilelerde arasında mekik dokuyan modellerin de işini kolaylaştırıyor. Her şova farklı bir makyajla çıkan mankenlerin cildi hem yoruluyor hem de stresten etkileniyor. Modellerin ciltlerini yoğun makyajdan arındırarak bir sonraki makyaj için hazırlayan Sensibio H2O, içeriğindeki misel taneciklerle nazik bir temizlik ve bakım sağlıyor, içerisindeki aktif yatıştırıcı olan salatalık ekstresi sayesinde cildi yatıştırıyor, ciltteki şişkinliğini gideriyor ve ciltte ferahlama hissi yaratıyor. Sensibio H2O, sadece moda haftası boyunca değil, makyaj yapmayı sevenlerin, modellerin ve makyaj artislerinin işini her zaman kolaylaştırıyor.

Make-up artisti Ayşegül Kartal ile bir iş birliğiniz oldu, nasıl bir araya geldiniz?
Türkiye’de bildiğiniz gibi neredeyse tüm dizilerin setlerinde Bioderma ürünleri kullanılıyor. Özellikle setlerde oyuncuların cildine yapılan makyajlar dört beş kez silinip baştan yapılıyor. Bu koşullar altında cildin bakımı doğru ürünler kullanılarak yapılmazsa, oyuncuların cildi yıpranabiliyor. Fashion Week’te beraber çalışma fırsatı bulduğumuz; Kiralık Aşk, Küçük Sırlar ve Adını Feriha Koydum gibi ikonik dizilerin Makeup Artisti Ayşegül Kartal ile de bu vesileyle tanıştık. 4 gün boyunca hem stant alanında hem de backstagelerde kendisi ile çalıştık. Çok keyifli bir süreç oldu. Ayşegül Kartal backstagelerde tasarımcılarla röportajlar yaptı, defile hazırlık süreçlerini gözlemledi. Biz de kısa videolar çekerek bu heyecanı sosyal medya üzerinden takipçilerimizle paylaştık. Standa gelen katılımcılara makyajlar yapıldı veya istekleri üzerine ciltleri Sensibio H2O ile temizlendi. Bu süreçte Ayşegül bize gerek deneyimleri ile gerek mesleğindeki başarısıyla çok destek oldu.