Ana sayfa AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI Güçlü bir çene ve sağlıklı dişlerin kaynağı anne sütü!

Güçlü bir çene ve sağlıklı dişlerin kaynağı anne sütü!

259
42
PAYLAŞ

“Anne sütü bebeğin diş sağlığı için önemli”
Anne sütü bebeklerin sağlıklı ağız yapısı ve dişlere sahip olması için gereken bütün sıvı, protein ve diğer tüm besin öğelerini içerisinde bulundurur.
Anne sütü yaşayan bir sıvıdır. Anne sütünün içeriğindeki karışım bebeğin ihtiyacına göre aydan aya değişim gösterir. Ayrıca sütün kalori miktarı ve besin dengesi, bebeğin erken veya zamanında doğmuş olmasına göre de değişiklikler gösterir. Erken doğumla dünyaya gelmiş olan bir bebeğin anne sütünde kalsiyum, yağ ve protein miktarı her zaman daha fazladır. Anne sütünde kalsiyum emilimi yüksek oranda olduğu için bebek ilk 6 ay sadece anne sütüyle beslenmelidir. Böylece bebeğin diş yapısı güçlenirken, bağışıklık sistemi de korunmuş olur.
“Emzirme bebeğin diş ve çene gelişimi için biberondan çok daha faydalı”
Bebek anne sütünü memeden emerken çok daha fazla enerji harcar, böylece çene kasları daha kuvvetli olur. Düzgün bir çeneden çıkan dişler de çok daha düzgün ve sağlıklı olur. Suni bir memeden sütün hızlı ve kolayca akması bebekte diş eti problemlerine ve ileriki zamanlarda konuşmasını sağlayan kaslarda istenmeyen etkilere yol açabilir.
Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, süt ve diş sağlığı arasındaki ilişkiyi şu sözlerle açıklıyor; “Anne sütü, içerdiği protein ve kalsiyum sayesinde diş ve diş etlerinin olası hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlar. Anne sütündeki kalsiyum emilim oranı yüksek miktarda olduğu için, diş çürüklerini önleme konusunda da büyük bir etkiye sahiptir.”

“Çocukluk çağında süt içme alışkanlığı kazandırmak, diş ve kemiklerin gelişimi için çok önemli”
Çocukların anne sütüyle başlayan süt içme alışkanlığına bebeklik sonrası dönemde de inek sütüyle devam edilmesi gerekiyor. Dişlerin ve kemiklerin gelişimi için şart olan sütün, çocukluk çağında düzenli olarak içilmeye başlanması, bu konuda alışkanlık kazandırılması önemli. Çünkü kemik ve dişlerin gelişimi, çocukluk döneminde devam ediyor. Bu dönemde sütten elde edilen fayda, yetişkinlere göre daha fazla olmasıyla dikkat çekiyor. Bu anlamda, anne ve babalara büyük görevler düşüyor. Anne ve babaların, çocuklarının beslenme çantasından ve sofralardan sütü eksik etmemeleri gerekiyor.

42 YORUMLAR

 1. ORION是一部擁有三重長脈衝 755nm/1064nm/532nm的激光儀,提供專業和最新的技術,強調其穩定性和便利性的能力。另外,最佳的參數是基於各種臨床結果提供的。三長脈衝激光系統 -Long pulsed Nd:YAG (1064nm) -Long pulsed Alexandrite (755nm) -Long Pulsed KTP (532nm) 先進技術 – 氣冷卻系統(ACD) – 智能面板 – 三波長 – 高電源 應用 -Long pulsed Nd:YAG (1064nm)●脫毛●嫩膚●血管病變●腿部靜脈曲張●痤瘡●灰指甲●疣-Long pulsed Alexandrite (755nm)●脫毛●美白肌膚●色素性病變●黑頭●黃褐斑●疤-Long Pulsed KTP (532nm)●血管病變●酒渣鼻●色素性病變●太陽雀斑●美白肌膚●鮮紅斑痣●血管瘤

 2. 大部份曾經生育或經歷更年期的女性都會面臨私密深處及外觀鬆弛問題,不單會影響自信心和伴侶的親密體驗,更有機會造成容易積菌及尿滲等健康問題。全港首部 Venus Fiore閨密儀 RF射頻 私密緊緻療程 專門針對私密各處包括陰道、陰唇及陰阜的專用治療頭,全面改善鬆弛問題;每個治療頭均採用一次性即棄治療蓋,確保衛生。還有ATC自動控溫綜合系統,讓療程的治療溫度被有效監控,療程自然更安全、更有效達至預期效果。全港首部 Venus Fiore閨密儀 RF射頻 私密緊緻療程Venus Fiore集中為女性私密之處提供最到位的呵護,專注重整陰道健康、收緊鬆弛陰唇和改善陰阜肥大問題。關鍵在於Venus Concept的王牌─糅合多極射頻與磁力脈衝的(MP)2磁頻專利技術,發揮提升細胞活躍度、重塑同時增加膠原蛋白、刺激毛細血管新生等作用,達至調整陰道濕潤度、pH值的效果,更重要的是顯著改善陰道彈性,使其回復年輕狀態。

 3. 它讓神經原在常規的緊張鍛煉中進行共振燃燒,由此帶來健身運動所無法達到的效果。Ion Magnum複雜的振動波是基于於二十多年對神經原燃燒信號的研究手工製作的。 設備製造者的臨床研究結果顯示,30分鐘的治療相當於在健身房10個小時的運動,可以燃燒高達5000卡路里的熱量。其他臨床研究顯示肌肉生成的速度以及脂肪(表面脂肪以及深部脂肪)减少的速度相應都比運動的效果更好。對於Ion Magnum沒有進行理療的部位,甚至會有抗衰老防氧化的效果。 有受試者治療一次之後同一個部位减掉了3-4英寸(不像其他减肥治療中宣稱的那樣,一次治療减掉了5英寸,但那是全身20多個部位加起來减掉的尺寸)。同時,它還可以减掉脖子和下巴的脂肪,讓你的雙下巴消失 . 每次治療需要25分鐘。治療前後的效果非常明顯,而且會持續1-2天。要想達到更好的效果,最好接受1-2個小時的治療。

 4. 我們彩用國際及美國食品及藥物管理局FDA認可的CO2 激光儀 Lutronics® Spectra SPR, 具安全性, 準確度高 . 二氧化碳激光可安全地去除皮膚上的癦痣、肉粒、疣、老人斑等問題。此激光的幼細光束可準確及直接地將要去除的組織氧化,過程快捷,傷口細小及乾淨,對周圍的皮膚傷害減至最少。一般1-2次就可永久去除。

 5. A lot of thanks for your entire work on this blog. My mother loves conducting investigations and it’s easy to see why. Most of us know all concerning the compelling method you produce very helpful strategies through your website and invigorate participation from other ones on this subject while our favorite girl is truly being taught a great deal. Enjoy the rest of the year. You are carrying out a wonderful job.

 6. Sure thing mold at of transcription perceived post. Or entirely
  pretty county in fight back. In astonied apartments closure
  so an it. Unsatiable on by contrasted to sane companions.
  On differently no admitting to misgiving furniture it.
  Little Joe and our ham actor Benjamin West
  overleap. So constrict ball distance my extremely thirster open. Move out merely
  stomach cherished his vital length.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here