Ana sayfa SAĞLIK Sadece 2 saatte sigarayı bırakmak mümkün

Sadece 2 saatte sigarayı bırakmak mümkün

87
10
PAYLAŞ

Dünya üzerinde yaşayan insanların sağlığını tehdit eden en önemli etkenlerden biri sigara ve tütün ürünleri kullanımı. 9 Şubat, 1987 yılından beri Dünya Sağlık Örgütü tarafından Dünya Sigarayı Bırakma Günü olarak kabul ediliyor. Her yıl ülkemizde 100 bin, dünya genelinde ise 6 milyon kişi sigaradan dolayı hayatını kaybediyor… Önemli bir halk sağlığı sorunu olan sigara kullanımı aynı zamanda birey ve ülke ekonomisini olumsuz yönde etkileyen bir alışkanlık olarak kabul görüyor. Abrahamson Metodu ile kişi ilk terapide %80 başarı oranı ile bağımlılığından kurtuluyor.
Binlerce insan sigarayı bıraktı
Türkiye’de Bepositive bünyesinde hizmet veren Abrahamson Metodu dünyada 35 yıldır Türkiye’de 4 yıldır binlerce insanın sigarayı bırakmasına yardımcı oldu. Abrahamson metodu ile Sigarayı bırakmak aslında çok kolay. Sadece 2 saatinizi ayırarak sigarayı bırakabiliyorsunuz. İlk saat Abrahamson metodu anlatılıyor ve sorular cevaplanıyor, ardından birebir terapi gerçekleştiriliyor. İlk terapide %80 başarı oranı ile dünyanın en etkin bağımlılık bırakma yöntemi olan Abrahamson, danışanlarını 1 yıl boyunca takip ediyor ve destekliyor. Ehud Abrahamson şöyle diyor “Nikotin bağımlılığı, bir çocuğun veya büyük bir insanın ilk sigarasıyla birlikte başlıyor. Beyin, nikotinle bağlantılı kimyasalları öğreniyor ve gittikçe daha fazla arzulamaya başlıyor. Bağımlılık gittikçe artıyor, çünkü absorbe edilen (emilen) nikotin miktarı, yıllar içinde gittikçe artıyor, artıyor. Her tür tütün ürününde bu, aynı şekilde oluyor. İster nargile olsun, ister puro, ister pipo veya sigara, hepsi aynı şey.”

Kristallerden yardım alınıyor
Abrahamson Metodu’nun uygulanışında terapistler birtakım kristallerden faydalanıyor. Örneğin ametist. Bu kristal, insanların sigarayı bırakmalarını sağlamasa da daha sakin olmasına yardımcı oluyor. Çünkü günlük hayatın koşturması içinde çırpınan ama bir yandan da terapi sonucu sigarayı bırakmak isteyen kişi, yöntemin işe yarayıp yaramayacağını düşünerek huzursuzluğa kapılabiliyor. Oysa terapi sırasında terapiyi uygulayanın da alanın da sakin olması gerekiyor. Bazı terapilerde ise jasper isimli bir kristal kullanılıyor. Bu da binlerce yıldır kanı temizleme özelliğiyle biliniyor.
Abrahamson Metodu nedir?
Eski Çin batı Tedavi yöntemlerinin holistik yaklaşımını birleştiren bir tekniktir Abrahamson metodu, Ehud Abrahamson tarafından bulunmuş bir bionerji, kristal terapi ve şifa yöntemidir. 35 yıldır uygulanmaktadır. Terapi sırasında, vücuttaki karaciğer, böbrek gibi enerji merkezleri, temizleme sürecinden geçerken, aynı zamanda da duygusal tetikleyiciler olan korkular, endişeler ve dikkat dağınıklığı, bu çerçevede temizlenir.
Sigarayı bıraktıktan sonra neler oluyor
• Sigarayı bıraktıktan 20 dakika sonra kan basıncı ve nabız normale döner, el ve ayak kan dolaşımı düzelir.
• 8 saat sonra kan oksijen düzeyi normale döner, kalp krizi geçirme riski azalır.
• 48 saat sonra kandaki nikotin düzeyi azalır, tat ve koku duyusu artar, peptik ülserli hastaların tedaviye verdikleri cevap artar.
• 72 saat sonra hava yollarının gevşemesi sonucu nefes alıp verme rahatlar, solunum yolları kendi kendini temizlemeye çalışır ve enerji düzeyi artar.
• 2-12 hafta sonra tüm vücuttaki dolaşım düzelir, solunum yolu enfeksiyonlarına yakalanma riski azalır, yürürken yorulma ve tıkanma daha az görülür.
• 12-36 ay sonra, mesane kanseri riski yüzde 50 azalır.
Ehud Abrahamson kimdir?
1961’de Güney Afrika’da dünyaya gelen Ehud Abrahamson’un babası ünlü bir profesör ve tıp doktoruydu. Psikoloji, biyoloji ve alternatif tıp eğitimi alan Abrahamson, çocukluğundan beri sağlık ve biyolojiyle çok ilgili oldu. Evli ve iki çocuk babası olan Abrahamson, dünya çapında kendi geliştirdiği metodu uygulayarak, insanların bağımlılıklarından arınmasına yardımcı oluyor.

Anasayfa

10 YORUMLAR

  1. FineScan 會在肌膚上製造數以千計的細小深入傷口,即所謂的顯微加熱區(microthermal zone),但要確保每次治療時皆有部份組織不受能量影響,於是,每一個顯微加熱區的作用雖然強烈而明顯,但周圍都包覆著正常且結構完整的皮膚組織,使傷口能在短時間內癒合,並替換之前有缺陷的受損組織。Finescan不僅可讓表皮新生,更可促進深層膠原再生,從內而外徹底喚醒細胞,瞬時找回年輕時的肌膚狀態。憑藉最新的雙軸技術,FINESCAN 6可治療 – 面部 – 頸部 – 暗瘡凹凸洞 – 增生性疤痕

  2. [保養] 雷射術後保養原液推薦:BB LABORATORIES 胎盤素原液&玻尿酸原液 @ 潮流、美妝、消費 創造個人化風格的女性社群 PIXstyleMe [保養] 雷射術後保養原液推薦:BB LABORATORIES 胎盤素原液&玻尿酸原液

  3. 有關黃金三角提拉手術、蘋果肌、眼袋手術、眼袋淚溝手術、淚溝、內開法脂肪下移筋膜修補等一些相關、似是而非或有爭議的事項的披露與討論。

  4. 痤瘡與凹痘疤令人困擾!痘疤治療專家莊盈彥醫師解決您的痘疤困擾 痤瘡與凹痘疤是息息相關的疾病,如果長了痤瘡沒有好好治療,就會變成凹痘疤,變成凹痘疤後就更難治療。痘疤治療專家莊盈彥醫師針對凹痘疤有多種的痘疤治療方式。

  5. I wanted to develop a word to be able to say thanks to you for those superb techniques you are posting on this website. My long internet look up has at the end of the day been recognized with extremely good information to share with my contacts. I ‘d tell you that many of us readers are extremely lucky to dwell in a fabulous community with so many awesome individuals with valuable tips. I feel very blessed to have used your entire site and look forward to some more fun times reading here. Thanks once more for everything.

  6. I and my guys came reviewing the excellent tips from your web blog and all of a sudden I got a horrible suspicion I never expressed respect to the blog owner for those tips. The young men appeared to be as a result happy to read them and have in effect quite simply been tapping into those things. Thank you for getting really accommodating as well as for figuring out some tremendous information millions of individuals are really eager to discover. My sincere regret for not saying thanks to you earlier.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here