Ana sayfa SAĞLIK Sadece 2 saatte sigarayı bırakmak mümkün

Sadece 2 saatte sigarayı bırakmak mümkün

14
0
PAYLAŞ

Dünya üzerinde yaşayan insanların sağlığını tehdit eden en önemli etkenlerden biri sigara ve tütün ürünleri kullanımı. 9 Şubat, 1987 yılından beri Dünya Sağlık Örgütü tarafından Dünya Sigarayı Bırakma Günü olarak kabul ediliyor. Her yıl ülkemizde 100 bin, dünya genelinde ise 6 milyon kişi sigaradan dolayı hayatını kaybediyor… Önemli bir halk sağlığı sorunu olan sigara kullanımı aynı zamanda birey ve ülke ekonomisini olumsuz yönde etkileyen bir alışkanlık olarak kabul görüyor. Abrahamson Metodu ile kişi ilk terapide %80 başarı oranı ile bağımlılığından kurtuluyor.
Binlerce insan sigarayı bıraktı
Türkiye’de Bepositive bünyesinde hizmet veren Abrahamson Metodu dünyada 35 yıldır Türkiye’de 4 yıldır binlerce insanın sigarayı bırakmasına yardımcı oldu. Abrahamson metodu ile Sigarayı bırakmak aslında çok kolay. Sadece 2 saatinizi ayırarak sigarayı bırakabiliyorsunuz. İlk saat Abrahamson metodu anlatılıyor ve sorular cevaplanıyor, ardından birebir terapi gerçekleştiriliyor. İlk terapide %80 başarı oranı ile dünyanın en etkin bağımlılık bırakma yöntemi olan Abrahamson, danışanlarını 1 yıl boyunca takip ediyor ve destekliyor. Ehud Abrahamson şöyle diyor “Nikotin bağımlılığı, bir çocuğun veya büyük bir insanın ilk sigarasıyla birlikte başlıyor. Beyin, nikotinle bağlantılı kimyasalları öğreniyor ve gittikçe daha fazla arzulamaya başlıyor. Bağımlılık gittikçe artıyor, çünkü absorbe edilen (emilen) nikotin miktarı, yıllar içinde gittikçe artıyor, artıyor. Her tür tütün ürününde bu, aynı şekilde oluyor. İster nargile olsun, ister puro, ister pipo veya sigara, hepsi aynı şey.”

Kristallerden yardım alınıyor
Abrahamson Metodu’nun uygulanışında terapistler birtakım kristallerden faydalanıyor. Örneğin ametist. Bu kristal, insanların sigarayı bırakmalarını sağlamasa da daha sakin olmasına yardımcı oluyor. Çünkü günlük hayatın koşturması içinde çırpınan ama bir yandan da terapi sonucu sigarayı bırakmak isteyen kişi, yöntemin işe yarayıp yaramayacağını düşünerek huzursuzluğa kapılabiliyor. Oysa terapi sırasında terapiyi uygulayanın da alanın da sakin olması gerekiyor. Bazı terapilerde ise jasper isimli bir kristal kullanılıyor. Bu da binlerce yıldır kanı temizleme özelliğiyle biliniyor.
Abrahamson Metodu nedir?
Eski Çin batı Tedavi yöntemlerinin holistik yaklaşımını birleştiren bir tekniktir Abrahamson metodu, Ehud Abrahamson tarafından bulunmuş bir bionerji, kristal terapi ve şifa yöntemidir. 35 yıldır uygulanmaktadır. Terapi sırasında, vücuttaki karaciğer, böbrek gibi enerji merkezleri, temizleme sürecinden geçerken, aynı zamanda da duygusal tetikleyiciler olan korkular, endişeler ve dikkat dağınıklığı, bu çerçevede temizlenir.
Sigarayı bıraktıktan sonra neler oluyor
• Sigarayı bıraktıktan 20 dakika sonra kan basıncı ve nabız normale döner, el ve ayak kan dolaşımı düzelir.
• 8 saat sonra kan oksijen düzeyi normale döner, kalp krizi geçirme riski azalır.
• 48 saat sonra kandaki nikotin düzeyi azalır, tat ve koku duyusu artar, peptik ülserli hastaların tedaviye verdikleri cevap artar.
• 72 saat sonra hava yollarının gevşemesi sonucu nefes alıp verme rahatlar, solunum yolları kendi kendini temizlemeye çalışır ve enerji düzeyi artar.
• 2-12 hafta sonra tüm vücuttaki dolaşım düzelir, solunum yolu enfeksiyonlarına yakalanma riski azalır, yürürken yorulma ve tıkanma daha az görülür.
• 12-36 ay sonra, mesane kanseri riski yüzde 50 azalır.
Ehud Abrahamson kimdir?
1961’de Güney Afrika’da dünyaya gelen Ehud Abrahamson’un babası ünlü bir profesör ve tıp doktoruydu. Psikoloji, biyoloji ve alternatif tıp eğitimi alan Abrahamson, çocukluğundan beri sağlık ve biyolojiyle çok ilgili oldu. Evli ve iki çocuk babası olan Abrahamson, dünya çapında kendi geliştirdiği metodu uygulayarak, insanların bağımlılıklarından arınmasına yardımcı oluyor.

Anasayfa

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here