Ana sayfa SEKTÖR L’ORÉAL’in çevreye duyarlılığı, CDP’den aldığı AAA ile taçlandı

L’ORÉAL’in çevreye duyarlılığı, CDP’den aldığı AAA ile taçlandı

48
13
PAYLAŞ

3.000’den fazla şirket için iklim, su ve orman alanında A ile D arasında puan veren ve bu konudaki liderleri A listesine alan CDP, L’Oréal’e bu yıl da 3 A puanı verdi. L’Oréal böylece ard arda iki yıl CDP’den AAA almış oldu.

L’Oréal, CDP’nin her üç programında A alan iki şirketten biri olarak sürdürülebilirlik alanındaki başarısını taçlandırmış oldu. L’Oréal‘in bu başarısı, 2017’de karbon emisyonlarının azaltılması, su koruyuculuğunun artırılması, tedarik zincirinde ormanların yok edilmesine karşı gereken takibin yapılması, yeni ve sürdürülebilir bir ekonomiye liderlik etmesinin sonucu olarak ortaya çıktı.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan L’Oréal CEO’su Jean-Paul Agon; “CDP tarafından üç A puanı verilen iki şirketten biri olduğumuz için gurur duyuyoruz. 2020 hedeflerimizin yarısına geldiğimiz noktada L’Oréal, daha geniş bir ölçekte kendimiz için belirlediğimiz; özellikle iklimin korunması, sürdürülebilir su yönetimi ve ormanların korunmasına odaklanan son derece iddialı hedeflere ulaşmak adına kapsamlı bir dönüşüm geçirmektedir. Bu başarı, bizim çevreye duyarlılığımızı vurgulayarak konuya dair çalışmalarımızı daha da arttırmak adına bizleri motive ediyor” diye konuştu.
2017 A Listesinde CDP tarafından iklim, su veya orman alanında A puanı verilen 160 global şirket bulunmaktadır ve liste, 100 trilyon USD’nin üzerinde varlığa sahip 827 yatırımcının talebi üzerine oluşturulmuştur. Binlerce şirket CDP’ye, puanlama metodolojisine uygun şekilde bağımsız değerlendirme için yıllık çevre raporlarını sunmaktadır.
CDP İcra Kurulu Üyesi Paul Dickinson ise: “Bu yıl A listesine giren tüm şirketleri kutluyoruz. Birçok şirketin çevresel riskleri azaltmak ve sürdürülebilir bir ekonomiye geçiş fırsatlarını değerlendirmek adına cesur hamleler yaptığını görmek ilham verici” dedi.
CDP’nin 2017 değerlendirmesi giderek daha fazla şirketin daha iddialı ve uzun vadeli iklim hedefleri koyduğunu, düşük karbon ekonomisine geçişin aynı zamanda değişim için ürün inovasyonunu ve yeni araçların kullanılmasını teşvik ettiğini ortaya koymaktadır.
L’Oréal, CDP’nin verdiği AAA puanının ardından çevreye karşı olan sorumluluğunu ve sürdürülebilirlik alanındaki kararlılığını vurgulayacak yeni bir adım daha attı. Biyoplastik cerrahi alanında öncü şirketlerden CARBIOS ile bir konsorsiyum oluşturan L’Oréal, CARBIOS tarafından endüstriyel ölçekte tasarlanacak ve geliştirilecek bir biyolojik geri dönüşüm teknolojisini hayata geçirmek amacıyla bir anlaşma imzaladı. İki şirket ilk aşamada beş yıllık bir konsorsiyum oluşturdu. Hali hazırda çeşitli ürünler için %100’e kadar geri dönüştürülmüş plastik kullanan L’Oréal, bunu daha da ileriye taşıyarak, yenilikçi CARBIOS teknolojisiyle biyolojik geri dönüşümü sektör ölçeğinde kullanılır hale getirmeye çalışıyor.

13 YORUMLAR

  1. 用CO2激光完美的波長與熱作用比例,強大的熱作用可以使陰道粘膜中的膠原纖維、彈性纖維、網狀纖維及有機基質大量增生重塑;CO2的微脈管作用原理使陰道血管重建,血流量增加,細胞功能活躍,進而使陰道緊緻,分泌作用增強、敏感度提高,使陰道恢復年輕、健康狀態。

  2. CLINIQUE 倩碧線上購物官網。瀏覽Clinique倩碧官方網站,了解更多線上購物、護膚、彩粧、香氛及禮品詳情。通過過敏性測試,百分百不含香料。

  3. 買灰色Stan Smith放閃呃Like! Marie Claire (HK) Edition 全白波鞋熱潮令Stan Smith又再被搶,繼早前的全白款之後,這次日本就推出灰色款!無論是鞋舌或鞋尾都是淺灰色,可惜香港無入,只能在instagram上望著一型日本潮人放閃!

  4. 100有機潤唇膏 雙頭磨沙滋潤豐唇膏 滋潤豐唇蜜 亮彩保濕口紅 亮彩保濕唇蜜 持久亮麗雙頭唇彩 唇線筆 唇膏筆 抗炎作用原理:內環境平衡,增強陰道內免疫力 CO2可本質的改變組織特性,使粘膜組織新生 陰道上皮細胞功能增強,大量糖原在陰道桿菌作用下分解成乳酸,逐步恢復陰道正常的PH值 免疫力增強,降低私密處感染

  5. I just want to tell you that I am very new to blogging and site-building and certainly loved you’re web site. Most likely I’m planning to bookmark your site . You definitely have incredible stories. Thanks for revealing your web page.

  6. I have read several just right stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting. I surprise how much effort you place to create this sort of magnificent informative website.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here