Ana sayfa SEKTÖR İtalya’nın dermokozmetik devi Ganassini, Cortex Pharma ile Türkiye pazarına giriş yaptı

İtalya’nın dermokozmetik devi Ganassini, Cortex Pharma ile Türkiye pazarına giriş yaptı

52
17
PAYLAŞ
PAKART Photograpy

Dünyanın en seçkin natürel dermokozmetik ürünlerini Türk tüketicilerle buluşturma hedefiyle yola çıkan Cortex Pharma, 82 yıldır ilaç sektöründe başarılı çalışmalara imza atan dünya devi Ganassini Group markalarıyla Türkiye pazarına giriş yaptı. İlk etapta 1 milyon Euro’luk yatırım yapan Cortex Pharma, 5 yıl sonunda dermokozmetik pazarından yüzde 25’lik pay almayı hedefliyor.
Cortex Pharma, natürel dermokozmetik üretimi adına dünyanın en özel laboratuarlarında üstün teknolojiler kullanarak, büyük bir tecrübeyle üretim yapan İtalya’nın sektör lideri Ganassini Group bünyesindeki yüzde 100 doğal dermokozmetik ürünleriyle Türkiye pazarında görücüye çıktı. Ganassini Group CEO’su Giuseppe Ganassini ve Cortex Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tolga Demirci’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında dünya ve Türkiye’deki dermokozmetik sektörü değerlendirilirken, ürünler hakkında da bilgilendirme yapıldı.
Cortex Pharma’nın hedefi; doğal güzelliği yine yüzde 100 doğallıktaki ürünlerle korumak için ihtiyaç duyulan ve dermokozmetik tedavi desteği sunan markaları çatısı altında birleştirerek, 5 yıl sonunda bu pazarın yüzde 25’ine sahip olmak. Pazara giriş yaptığı 2017 yılı Temmuz ayından bu yana hızlı bir büyüme kaydeden Cortex Pharma, 7 ayda Türkiye genelinde 200 eczaneye ulaştı.

15 yıldır havacılık sektöründe global ölçekli bir firma olarak hizmet verdiklerini ve çok farklı bir sektöre giriş yaptıklarını anlatan Mustafa Tolga Demirci; “Cortex Energy, Cortex Aviation &Tourism olarak Türkiye başta olmak üzere, Rusya, İngiltere, Dubai ve Kıbrıs’ta bulunan ofislerimizle dünya üzerinde 2 bin havalimanında hizmet veriyoruz. Cortex Pharma ile bizim için çok yeni ve farklı bir sektöre giriş yaptık. Ancak kendimize güveniyoruz. Çünkü arkamızda sektöründe lider olmuş, birçok ilke imza atmış büyük bir grup var. Konusunda uzman son derece profesyonel bir ekiple yola çıktık. 7 ay gibi kısa bir sürede de müthiş bir başarı ile Türkiye genelinde 40 ilde 200 eczanede ürünlerimizi tüketicilerle buluşturduk. Hedefimiz bu yılsonuna kadar dermokozmetik satışı yapan tüm eczanelerde olmak” dedi.

Cortex Pharma olarak sektörde yeni bir kulvar açıyoruz
“Türkiye’deki kozmetik pazarının hacmi yaklaşık 3 milyar Dolar ve bu pazarın yüzde 10’unu dermokozmetik ürünler oluşturuyor. Yaklaşık 250 milyon Dolar’lık bir hacme sahip olan sektörün her yıl yüzde 15-20 aralığında büyüme gösterdiğini biliyoruz. Bu nedenle sektördeki büyüme potansiyeli pek çok yatırımcının dikkatini çekiyor. Dermokozmetik sektörü sürekli gelişen ve büyüyen pazarların başında gelse de yüzlerce yerli ve yabancı oyuncu sayesinde rekabetin de yüksek olduğu bir pazar. Biz Cortex Pharma olarak, sahip olduğumuz markalarla bu pazarda yeni bir kulvar açıyoruz” diyen Demirci sözlerine şu şekilde devam etti: “Biz ürünlerimizin yanı sıra verdiğimiz hizmet ve dermokozmetiğin gelişimine olan bakış açımız ile de ayrı bir kulvardayız. Türkiye’deki dermokozmetik sektörünü geliştirip daha ileriye götürecek, tüketicileri dermokozmetik ürünler hakkında bilinçlendirecek bir açılım getiriyoruz. Kurduğumuz “Uzman Yönetim Merkezi” sayesinde eczacıların genel olarak dermokozmetik ürünler hakkındaki bilgilerini tazeliyor, destekliyor, dünyadaki gelişmeleri ve trendleri aktarıyoruz. Amacımız, eczanelerin kozmetik marketi olarak algılanmasını değil kişiye özel olarak en doğru ürün ve kullanım şekli hakkında bilgi alabilecekleri referans merkezleri haline getirmek.”
“Türkiye’de yaklaşık 25 bin civarında eczane var. Bunlardan 2 bin tanesi dermokozmetik ürün satışı yapıyor. Düzenli olarak bu sektöre hizmet eden eczane sayısı ise 300 civarında. Cortex Pharma olarak şu ana kadar 40 ilde 200 eczanede varız. Bizi diğerlerinden ayıran en büyük özelliğimiz ise ürünlerimizin yüzde 100 natürel olması. Bu yılsonuna kadar hedefimiz, tüm Türkiye’yi natürel dermokozmetik ürünlerimizle tanıştırmak. İlk olarak Sensilis, Sensilis Make Up, Rilastil, Cumlaude Lab, Comodynes ve BioClin markaları ile Türk pazarına giriş yaptık. 2020 yılına kadar ise Ganassini Group bünyesindeki toplam 10 markayı Türkiye’ye getirmeyi amaçlıyoruz.”

Konuşmasında dünyadaki dermokozmetik sektörünün büyüklüğüne dikkat çeken Ganassini Group CEO’su Giuseppe Ganassini; “Global kozmetik pazarındaki büyüklüğün 2020 yılında 675 milyar dolar civarında olması öngörülüyor. Bunun yaklaşık yüzde 10’u dermokozmetik sektörüne ait. Sektörün Türkiye’deki potansiyeli ise bizim için çok heyecan verici. Her yıl büyüme gösteren, rekabetin yüksek olduğu bir alan. Ancak bizim markalarımız; özelliği sebebiyle sektörde rakipsiz. Markalarımız sahip olduğu ürün çeşitliliği, tamamen doğal olan içeriği, tedavi edici özelliği, hassas ve sorunlu ciltler için özel olarak hazırlanan formülleri ile natürel yaşam felsefesine hizmet eden markalar. Doğa, doğallık, sağlıklı yaşam, gururlu yaşlanma grubumuzun var oluş sebebi. Gannassini Enstitü tam 82 yıl önce bu amaçla kuruldu. Biz üçüncü kuşak yöneticiler olarak aynı hedefle tüm dünyada 5 kıtada, 66 ülkede 15 binin üzerinde hastane ve klinikte tedavi edici ve tedaviye destek sağlayıcı dermokozmetik ürünleri olarak markalarımızı yaşatıyoruz ” dedi.
Ganassini Group bünyesinde 17 marka bulunuyor
“Bizler Ganassini Group’un dördüncü kuşak temsilcileriyiz. İlk kez 1870 yılında Biyokimya Profesörü Domenico Ganassini tarafından temelleri atılan laboratuvarlarımızda, dermokozmetik sektöründe kullanılan birçok etken maddenin icadı gerçekleşti. Bünyemizde 17 marka bulunuyor. Bu markalarla birlikte 40 yıldır İtalya’da lider konumdayız. Amacımız, 1870’den beri hiç değişmedi. Önceliğimiz her zaman doğayı korumak, doğallığı takip etmek, doğallığı yaşatmak oldu. Tüm markalarımız bu gerçekle büyüdü ve gelişti. Biz doğaya güveniyor ve onun gücüne inanıyoruz.”

Cortex Pharma’nın sunduğu “Natürel Güzellikler”
Cortex Pharma, doğal kozmetik üretiminde uluslararası alanda seçkin bir yere sahip olan Ganassini Group bünyesindeki Rilastil, Sensilis, Sensilis Make Up, BioClin, Comodynes ve Cumlaude lab olmak üzere 6 markanın 500’e yakın referans ürününü Türk tüketicileri ile tanıştırıyor.
Cortex Pharma, Ganassini Group bünyesindeki en son teknoloji ile donatılmış, İtalya ve İspanya’daki 3 üretim ve araştırma tesisinde ileri düzeyde korumayı ve en yüksek faydayı garantilemek üzerine geliştirilmiş 6 markayı Türk tüketicilere sunuyor. En zorlu cilt tiplerinin dahi ihtiyaçlarını tatmin edecek şekilde üretilmiş, doğal etken maddelerle, cilde güzellik ve sağlık kazandıracak en özel ürünler artık Türkiye’de. İşte natürel dermokozmetik üretimi adına doğayı büyük bir dikkatle gözlemleyen, onun eşsiz dengesiyle barışık, doğallığı kendine ilke edinmiş dünyanın en özel markalarının özellikleri…
Sensilis ile Türkiye’de bir ilk:
“Formülünde 5 büyüme hormonu ve 2 kök hücre içeren gençleştirici krem”

Sensilis, temizleyiciler, nemlendiriciler, anti-age, leke tedavisi, vücut bakım ve güneş serisine kadar geniş bir yelpazeye sahip. Özellikle yaşlanma karşıtı ürünlere özel olarak odaklanmış, doğallık trendi ve felsefesi ile etkinliğini artıran tüm Sensilis ürünleri, 20 yıldır Dermofarm laboratuvarlarında kimyagerler, biyologlar ve doktorlardan oluşan bir ekip tarafından geliştirilerek formüle ediliyor.
Sensilis ürün grubu içinde yer alan ve formülü ile Türkiye’de bir ilk olan Origin Pro EGF 5, yeni hücrelerin oluşumunu sağlayan 5 büyüme faktörü içeriyor. Epidermal kök hücreleri koruyan kompleks sayesinde, cildin yenilenme kapasitesini, sıkılığını arttırarak yaşlanma karşıtı anti-aging bakım yapıp onaran gençleştirici krem 360 derece bir tedavi sunuyor. Formülünde elma ve üzüm kök hücre özü, Vitamin b9 (folik asit), Glutamin, pembe lotus çiçeği özü, Vitamin C, kayısı özü, Fenolik bileşenler, hercai menekşe özü oligosakkaridler ve yulaf polisakkaritleri bulunuyor.

Pareben, zararlı 5 ağır metal ve mineral yağ içermeyen tek makyaj serisi:
“Sensilis Make Up”

Cilt toleransını güçlendiren ve maksimum doğal etken maddeler içeren Sensilis Make Up ürünleri, nemlendirici ve antioksidan etkisiyle lifting tedavisi yaparken yaşlanma karşıtı formülü ile de makyajdan sonra pürüzsüz ve ipeksi bir cilt sağlıyor.
Sensilis Make Up ürünleri paraben, mineral yağ, alerjen parfüm, hayvansal kaynaklı etken madde, SLS & SLES ve Krom, Nikel, Kobalt, Paladium ve Civa olmak üzere vücuda zararlı olan ağır metaller içermiyor. Tüm dermotolojik ve oftolmatolojik testlerden geçiriliyor.

Çocuktan yetişkine aile boyu ihtiyaçları karşılayan bir seri:”Rilastil”

Rilastil, güneş serisi, anti-age serisi ve dermotolojik seri olmak üzere 3 ana seriden oluşuyor. Atopik ve hassas ciltler için özel olarak üretilmiş Rilastil ürünleri atopik dermatit sonucu gelişen etkileri tedavi edici özelliğe sahip. Bebeklerin de kullanabileceği Rilastil ürünleri, su çiçeğinden kaşıntılı tüm lezyonlara, egzamadan sedef ve mantara kadar birçok hastalıkta tedavi edici ve tedaviyi destekleyici ürünler içeriyor.
Ganassini Group bünyesindeki diğer markalarda olduğu gibi doğallık ilkesi ile üretilmiş olan Rilastil’in içeriğinde paraben, mineral yağ, alerjen parfüm, hayvansal kaynaklı etken madde, SLS & SLES ve Krom, Nikel, Kobalt, Paladium ve Civa olmak üzere vücuda zararlı hiçbir madde bulunmuyor. Kortizon da içermiyor.

“Kadınlar Arasında”: Cumlaude Lab

“Kadınlar Arasında” sloganı ile çıkış yapan Cumlaude Lab’ın uzmanlık alanı; özel kadın sağlığı ve intim hijyen ürünleri. Son dönemde artan kanser hastalığını önlemek için kadın sağlığı ve hijyeni çok önemli. Bu alanda yaptığı çalışmalar ve geniş ürün yelpazesi ile dikkat çeken Cumlaude Lab, dermotolojik ve jinekolojik testlerden mükemmellik seviyesinde geçmiş ürünler sunuyor. Paraben, renklendirici, alkol, sabun ve diğer sağlığı zararlı maddeleri içermeyen ürünlerin bir kısmı sadece kadın değil erkekler tarafından da kullanılabilir özelliklere sahip.
Dünyaya mutlak saygı: BioClin
Doğayı teknoloji ile birleştiren BioClin ürünleri saç ve saçlı derideki cilt sorunlarını gidermek için formüle edildi. Doğaya dönüşebilen ambalajı, bitkisel aktif etken maddeleri ile farklılık gösteren BioClin, sürdürebilirlilik ve takip edilebilirlilik sertifikalarına da sahip. Hassas temizleme sistemine sahip BioClin ürünleri her saç ve cilt tipine göre farklı referanslarda sunuluyor.
İlklerin devrimci markası: “Comodynes”
1996 yılında yüz temizlik ürünleri dünyasında bir devrim yaratan Comodynes, ilk, özgün ve orijinal makyaj temizleme mendillerini piyasaya süren marka olarak ön plana çıkıyor. Bunun üstünden 22 yıl geçmiş olsa da, hala bu kategorideki kalite ölçütü Comodynes.
2001 yılında yeni bronzlaştırma (Self-Tanning) yöntemini ortaya koyan en uygun bronzlaşma çözümünü yaratan Comodynes, bronzlaştırıcı kategorisinde 16 yıldır İtalya’da pazar lideri konumunda. 2004 yılında da incelmek için en etkili çözümü geliştiren marka, ilk özgün ve orijinal zayıflama bantlarını piyasaya sürdü ve yine bu ürün grubunda da pazar lideri.
Güzelliği kolaylaştırma prensibini benimseyen Comodynes’in ürün portföyünde bronzlaştırıcılar, makyaj temizleyici mendiller, maskeler, peelingler, essence ve beauty flash ürünler bulunuyor.

17 YORUMLAR

  1. 它讓神經原在常規的緊張鍛煉中進行共振燃燒,由此帶來健身運動所無法達到的效果。Ion Magnum複雜的振動波是基于於二十多年對神經原燃燒信號的研究手工製作的。 設備製造者的臨床研究結果顯示,30分鐘的治療相當於在健身房10個小時的運動,可以燃燒高達5000卡路里的熱量。其他臨床研究顯示肌肉生成的速度以及脂肪(表面脂肪以及深部脂肪)减少的速度相應都比運動的效果更好。對於Ion Magnum沒有進行理療的部位,甚至會有抗衰老防氧化的效果。 有受試者治療一次之後同一個部位减掉了3-4英寸(不像其他减肥治療中宣稱的那樣,一次治療减掉了5英寸,但那是全身20多個部位加起來减掉的尺寸)。同時,它還可以减掉脖子和下巴的脂肪,讓你的雙下巴消失 . 每次治療需要25分鐘。治療前後的效果非常明顯,而且會持續1-2天。要想達到更好的效果,最好接受1-2個小時的治療。

  2. 高係數的防曬隔離霜的配方,質地清透無負擔,可單擦或於底妝前使用。結合物理及化學性防曬成份,打造提供SPF 40高係數防曬護理。

  3. 由全球生長因子與胜肽韓國廠商CAREGEN研發,利用美國專利「KP7-4胜肽技術」,獨特滲透配方提供高穩定、高滲透、高效能的胜髮環境,模擬人體生髮機制,目的使頭皮、毛囊恢復健康及作用活性,重啟生髮系統。DR CYJ髮胜肽療程的治療原理為 利用複合活性成分配方恢復毛髮平衡, 根據生態生物工程原理研發, 關鍵胜肽名為KP7-4,結合了七種專利胜肽, 實驗證明能有效模擬「人體胜髮因子」,掌握育髮四關鍵:毛囊強健、減緩異常落髮、強化髮根、供給毛囊血管營養,模擬毛髮循環機制,同時減緩異常落髮及強化髮根。DR.CYJ髮胜肽不含藥性且無副作用,能有效促進增髮

  4. JUVEDERM由透明質酸Hyaluronic Acid(一種天然多醣體)製造而成,並具有幼滑及高凝聚力的配方。透明質酸(HA)是皮膚組織的主要成份之一,能自然存在於人體肌膚內 JUVEDERM所用的透明質酸非由動物身體提取,可鎖住水份保濕皮膚,從而增加皮膚密度並改善質感 Juvederm 玻尿酸 加強優化面部輪廓,可被身體完全吸引,能自然地修飾面部輪廓 功效可長達24個月以上 JUVEDERM的特點: 效果立即可見 非永久性 非手術性 安全有效 效果自然 JUVEDERM獲歐盟(CE)及美國及藥物管理局(FDA)認證 首先及唯一獲得FDA認證在首次療程後能維持長達一年2-4功效 新世代專員Hylacross科技為產品帶來獨特的物理特質,包括凝聚力、支撐力及柔順度 這是一套由全球著名醫學美容醫生Dr. Maurício de Maio,以JUVÉDERM®系列透明質酸產品為基礎而研發的面部優化療程,藉著簡單程序便達致面部優化效果,不需進行手術,減低風險。

  5. I simply want to mention I am very new to blogs and definitely loved you’re web site. Probably I’m going to bookmark your blog post . You absolutely have fabulous articles and reviews. Regards for sharing with us your blog.

  6. 《保養》痘肌大補帖…innisfree …香榧鬥荳調理面膜組+香榧鬥荳調理修護極潤霜 ❤ 黑眼圈公主 ❤ – ❤ 黑眼圈公主 ❤ (ღˇ◡ˇ)Lᵒᵛᵉᵧₒᵤ 一起GoOd LiFe – FashionGuide 華人時尚專業評鑑 要說當我痘痘纏身時會使用到的,innisfree,保養品,,

  7. I precisely wished to thank you very much all over again. I am not sure what I might have followed without the type of recommendations contributed by you relating to this problem. It actually was an absolute alarming issue in my position, but noticing the specialized manner you treated that made me to leap for fulfillment. I am just happier for this help and in addition wish you are aware of a powerful job you have been accomplishing educating people today all through your webpage. Most likely you have never got to know all of us.

  8. Someone essentially assist to make significantly posts I’d state. This is the first time I frequented your website page and thus far? I amazed with the research you made to make this actual publish incredible. Excellent process!

  9. Good blog! I really love how it is simple on my eyes and the data are well written. I’m wondering how I might be notified when a new post has been made. I’ve subscribed to your RSS which must do the trick! Have a nice day!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here