Ana sayfa ESTETİK VE GÜZELLİK Regenera Activa ile saçınızdaki mucizeye hazır olun!

Regenera Activa ile saçınızdaki mucizeye hazır olun!

63
0
PAYLAŞ

Regenera Activa, saç ekim tekniğinden ilham alınarak geliştirilmiş mucizevi bir teknik. Mucizevi diyorum çünkü hem uygulama tekniği çok pratik hem de süresi çok az. Bir saat gibi kısa bir sürede uygulanan işlem sonrasında ciltte herhangi bir tahribat ya da bandajlama söz konusu olmadığı için de çok pratik bir yöntem. Bu tekniği ülkemize getiren uzmanların eşliğinde gerçekleşen basın toplantısında soru sorma imkanımız da oldu.

 

Sağlıklı, ışıl ışıl ve gür saçlar hepimizin hayali

 

Günümüzde saçlarımızın doğal hacmini korumak ve dökülmesini önlemek de gittikçe daha zor hale geliyor. Genetik yatkınlık başta olmak üzere stres, tiroit hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, kalitesiz beslenme ve kalitesiz ürün kullanımı gibi pek çok sebep yüzünden maalesef ki saçlarımızı kaybediyoruz. Kadın/erkek birçok kişinin ortak sorunu olan saç dökülmesini hem durdurmak hem de dökülen saçları geri kazanmak için Regenera Activa ile henüz tanışmadınız demektir. Regenera Activa, kendi hücrelerinizin kullanıldığı, acısız ve tek seanslık mucizevi bir uygulama. Üstelik etkisi birkaç ay içinde başlıyor ve uzun yıllar saçlarınızdaki doğal hacimle size eşlik ediyor.

 

Kendi hücrelerinizle tedavi!

 

Regenera Activa uygulamasında; saçlı derinin yenilenmesinde ‘kişinin kendi (otolog) hücrelerinin süspansiyonu’ kullanılıyor. Uygulamada, kişiye kendi vücudundan toplanan hücreler enjekte ediliyor ve böylece uygulama yapılan bölgede progenitor (öncül) hücrelerin sayısının artışı sağlanıyor. Hücrelerin toplanması ve özel filtreleme prosedürü için kullanılan ölçülenmiş mekanik bir süreç vasıtasıyla gerçekleştiriliyor. İşlemler, kliniklerde lokal anestezi yöntemiyle yapılıyor. İlk olarak büyük bir kılcal damar yenilenmesi başlıyor. Saçın normal döngüsü başlatıldığı için, yoğunluk ve kalınlık kalitesinde artış görülüyor. Kişinin kendi hücreleri kullanıldığından, kafa derisi ve mevcut saç yoğunluğu iyileşiyor ve yeni saç foliküllerinin büyümesi sağlanıyor.

 

  1. aydan itibaren değişim

 

Regenera Activa uygulamasından hemen sonra kişiler günlük aktivitelerine dönebiliyorlar. Kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi 3 ila 4 ay sonra görülmeye başlanıyor. Tamamen doğal ve yan etkileri yok. Hem kadın hem de erkekler için uygun. Ayrıca, gerekli olduğunda saç ekme süreçleri dahilinde de kullanılabiliyor. Böylece iyileşme süresi çok hızlı oluyor. Dolayısıyla komplikasyonları en aza indiriyor ve çok kısa sürede etkili sonuçlara ulaşılmasını sağlıyor. Regenera Activa, özellikle saç probleminin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak normal seyrine geliyor. Saçlı derinin altında kalan inaktif saç hücrelerini aktif hale getirerek saçlı deriyi üzerine çıkarıyor.

 

Saç dökülmesi ve kaybı daha çok erkeklerin problemi gibi görünse de aslında birçok kadın da bu dertten mustarip. Özellikle menopozla birlikte yaşanan hormonel değişimler, saç dökülmesine neden olabiliyor. Tabii genetik faktörlerin de etkisi yadsınamaz. Kendi hücrelerinizin mucizevi gücünden yararlanan Regenera Activa kadınların bu problemine de çözüm sunuyor.

 

Şunun da altını çizmemde fayda var. Bu yöntemden faydalanacak olan kişilerin saç kaybını yaşamaya başlar başlamaz uzmanlara başvurmasında fayda var. Çünkü kayıplar ne kadar başında yakalanırsa gür ve sağlıklı saçlara kavuşmanız da o kadar garanti ediliyor. Tabii bu durumu menopozla sınırlamamak lazım.  Hamilelik öncesinde bu işlemi uyguladığınızda gebe kalmak için ilave bir süre beklemeniz de gerekmiyor. Çünkü işlemin herhangi bir yan etkisi ya da vücuda verilen başka bir madde yok. Kendi hücrelerinizle beslenen saçsız deri size kendi saçınızı geri veriyor. Hamilelik sonrası saç kaybına karşı da çözüm sunduğunu eklemek isterim.

 

Toplantıda bu yöntemin sadece saç ile sınırlı kalmadığını da öğrendim. Biliyorsunuz günümüzde erkekler arasında sakal pek bir popüler. Gür sakallarıyla arzı endam eden eşe dosta özenip yeterince sakalı olmayan erkeklere de çözüm sunuyor. Kulak hizasından alınan kendi hücrelerinizle yapılan, yine bir saatlik bu işlem, daha gür sakallara kavuşmanızı da sağlıyor.

 

Bu yöntemin ülkemizde kendi doktorlarımız tarafından uygulanıyor olmasının ayrıca bir faydası daha var; sağlık turizmi açısından da büyük bir katma değer katacak. Bu yöntemin ayrıntılarını da sizler paylaşmak isterim. Medikal Estetik Dr. Mehmet Faruk Yavuz, Regenera Activa tedavisi nedir, nasıl uygulanır bize ayrıntılı bir şekilde anlatıyor.

 

 

REGENERA ACTIVA tedavisi nedir?

 

Regenera Activa; Saç kaybıyla mücadelede kılcal damar yenileme terapisine dayanılan yeni bir tekniktir.Bu teknikte, kafa derisinin yenilenmesinde ‘kişinin kendi (otolog) hücrelerinin süspansiyonu’ kullanılıyor.

Regenera Activa Therapy, andogenetik alopesi ve diğer saç kaybı problemleriyle mücadele etmek için güvenli ve etkili bir tekniktir.Uygulama tek seanstır.

Regenera Activa Tedavisi FDA ve CE onaylıdır.

Bu uygulama Yurtdışında ”Regenera Activa” / ”Autologous Micro-Grafts Procedure”

“Otolog Mikro Greft Yöntemi” / ”Rigenera Procedure” isimleri ile uygulanmaktadır.

Regenera, yenileyici prosedürlerin hastaların kendilerinden alınan dokular kullanılarak kilinik olarak uygulanması için özel olarak üretilmiş bir araçtır.

Uygulamada, hastalara kendi vücutlarından toplanan hücreler enjekte ediliyor ve böylece uygulama yapılan bölgede progenitor (öncül) hücrelerin sayısının artışı sağlanıyor.

Bu teknik, katı hücrelerde büyük oranda folikül hücrelerin var olduğunu gösteren birçok klinik çalışmanın sonucunda oluşturuldu. Hücrelerin toplanması ve özel filtreleme prosedürü için kullanılan ölçülenmiş mekanik bir süreç vasıtasıyla sağlanır.

Rigenera Prosedürü oldukça konforlu ve kliniklerde lokal anestezi kullanılarak gerçekleştiriliyor. Hastalar uygulamadan hemen sonra günlük aktivitelerine dönebiliyorlar.

Tedavi ile İlk olarak büyük bir kılcal damar yenilenmesi meydana gelmeye başlar. Kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi 3 ila 4 ay sonra görülmeye başlanır. Ancak görsel olarak asıl etkisini 6 aydan sonra gösterir.

Tamamen doğaldır ve zararlı etkileri yoktur. Kendi hücrelerimizin kullanıldığı bu teknikle kafa derisi ve mevcut saç yoğunluğu iyileştirilir ve yeni saç foliküllerinin büyümesi sağlanır.

Bu uygulama, saçın normal döngüsüne dönmesini sağlar. Böylece saçın yoğunluk ve kalınlık kalitesini de arttırdığı için saç dökülmesini normal seyrine getirir.Ayrıca yeni saç oluşumunu tetikleyerek daha iyi bir görüntü elde etmemizi sağlar.

Regenera Activa Therapy hem kadın hem de erkekler için uygundur.

Ayrıca, gerekli olduğunda saç ekme süreçleri dahilinde de kullanılabilinir. Böylece iyileşme süresi ise çok hızlı olur. Dolayısıyla komplikasyonları en aza indirir ve çok az bir sürede etkili sonuçlara ulaşılmasını sağlar.

Regenera Activa ile tedavi kadın erkek gözetmeksizin uygulanabilir ve her ikisinde de etkili bir tedavi yöntemdir

 

REGENERA ACTIVA Tedavisinin Faydaları

 

Birçok birey saç sorunu yaşıyor. Genetik yatkınlık başta olmak üzere stres, tiroit hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, kalitesiz beslenme ve kalitesiz ürün kullanımı gibi pek çok sebep saç dökülmesini tetikliyor.

Regenera Activa hem kadınlarda hem erkeklerde saç sorunlarının büyük bölümünde başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlıyor.

Regenera Activa özellikle saç probleminin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak normal seyrine gelir ve kellik ileri yaşlara ötelenir ya da kellik durumuna gelmeye engel olur. Sonuçlar kişiden kişiye değişmekle beraber etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Regenera Activa ayrıca saç ekimi yaptırmak istemeyenler için de iyi bir seçenek. Özellikle kadın hastalar gibi ekim yaptırması gereken ama yaptırmayı düşünmeyenler için ekime alternatif olmasa da yapılabilecek çok iyi bir yöntemdir.

Özet olarak Başlıca Faydaları;

Kişinin mevcut saçını korumak ve canlandırmak

Uzun ancak zayıf saçları kalınlaştırıp güçlendirmek

Regenera Activa, çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı olur.

Saçlı derinin altında kalan inaktif saç hücrelerini aktif hale getirerek saçlı derinin üzerine çıkarmak

Regenera Activa, aynı zamanda saç ekimi için de hem hazırlık tedavisi görevi görürken, hem de saç ekimi sırasında veya ekimden bir süre sonra da uygulanarak saç ekiminin başarısını artırıyor.

 

REGENERA ACTIVA tedavisi nasıl uygulanır?

Hastaların kendilerinden punch biopsi ile alınan dokular kullanılarak elde edilen hücrelerin özel bir solüsyonla birleştirilerek enjekte edilmesi suretıyle uygulanır

REGENERA ACTIVA Tedavisinde sonuç ne zaman alınır?

Kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi 3 ila 4 ay sonra görülmeye başlanır. Ancak görsel olarak asıl etkisini 6 aydan sonra gösterir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here