Ana sayfa ESTETİK VE GÜZELLİK Estetikte son trendler TED1 TURKEY’e damgasını vurdu

Estetikte son trendler TED1 TURKEY’e damgasını vurdu

31
0
PAYLAŞ

Türkiye’de medikal estetik, dermokozmetik, ilaç ve dental alanlarda dünya markalarını, devrimsel yenilikleri Türk estetik, plastik cerrahi, dermatoloji, ortodonti ve eczane dünyası ile buluşturan Seltek Estetik A.Ş., Türkiye’de bir ilk’i gerçekleştirdi. Seltek Estetik A.Ş. CEO’su Fehmi Zorlu ve Teoxane Laboratuvarları CEO’su Valerie Taupin’in ev sahipliğinde yapılan; dünyaca ünlü dermatolog Dr. Hassan Galadari, Plastik Cerrah Op. Dr. Nabila Azib, Op. Dr. Patrick Trevidic’in yanı sıra  Dr. Hakan Erbil, Dr. Mustafa Karataş, Dr. Başar Kaya, Dr. Erol Koç, Dr. İsmail Küçüker, Dr. Kırdar Güney ve Dr. Semih Gök’ün konuşmacı olduğu TED Turkey, yerli yabancı 650 estetik doktorunu ağırladı.

 

  • Güzellikte yeni trend: Bütünsel yüz yaklaşımı

TED Turkey’de yaptığı konuşmada yıllar geçtikçe deride kolajen ve elastin lifleri eskimeye, cildimizin hyaluronik asit miktarının azalmaya başladığını belirten Op. Dr. Patrick Trevidic “Yüzde belli bölgelerde hacimsel kayıplar oluşur. Bunların sonucunda, ciltte kırışıklık ve elastikiyet kaybına bağlı olarak sarkmalar meydana gelir. Yüzünüzü daha da güzelleştirmek için ve çeşitli sebeplerden ortaya çıkan sorunları gidermek için ameliyatlı ve ameliyatsız çok sayıda alternatif var. Günümüzde yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, göz altı morlukları gibi sorunlarda hastalar öncelikle ameliyatsız uygulamaları tercih ediyor.  Elastikiyet kaybı ve yüzü taşıyan yağ dokusu kaybı için dolgular iyi bir çözümdür. Deformasyonu fazla yüzlerin yeniden biçimlendirilmesi için özel olarak tasarlanan geniş ürün skalasına sahip Teosyal dolgu tipleri, cilt altı dokularda hacim sağlayarak, yanaklar, zigoma bölgesi, yüz ovali ve çene bölgesinin volüm kazanmasını sağlar. Böylece ciltteki deformasyonlara anında düzeltici etki göstererek yüz uyumunda gözle görülür farklılıklar gerçekleştirir. Yüksek hacim oluşturma kapasitesi ile göz alıcı sonuçlar ve yüzün mükemmel bir şekilde yeniden biçimlendirilmesini sağlar. Nazolabial oluklar ve model çizgileri gibi derin yüz kırışıklıkların doldurulmasında Resilient HA Teknolojisi sayesinde esnek bir jel yapısına sahip dolgular gözle görülür bir düzelme sağlıyor. Yüksek dansiteli yapısı sayesinde uygulandığı yerde aynı anda hem volüm kaybını hem de dermal deformiteleri tedavi ediyor” dedi.

 

  • Göz altına ışıltılı dokunuş

Genetik faktörler başta olmak üzere yaşın ilerlemesi, metabolik sistem, uykusuzluk, bilgisayar kullanımı, yatış pozisyonu ve yanlış beslenmenin, göz çevresinde göz altı morluklarına, halkalanmalara ve çukurlukların oluşmasına sebep olduğunu vurgulayan Op. Dr. Patrick Trevidic, “Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı incelmekte, yağ kaybı yaşanmakta ve kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket etmektedir. Bunun sonucunda da göz bölgemizin altında boşluk ve gölgeler oluşmaktadır. Teoxane Laboratuvarları tarafından geliştirilen Teosyal Göz Altı Işık Dolgusu öncelikle göz altı çukurunun güvenli bir şekilde düzeltilmesini, yeniden yapılanmasını sağlıyor. İçindeki yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde göz çevresi derisinin kalitesini yüksek oranda artırırken morluklar üzerinde de etkisi oluyor. Göz çevresini gençleştirmek, halkalar ve morluklar için uygulanan bu dolgunun etkisi 18  aya kadar sürebiliyor” diye sözlerine ekledi.

 

  • Dolgu kullanımında yüz anatomisinin önemi

TED Turkey’de doktorlarla bir araya gelmekten mutlu olduğunu belirten Op. Dr. Nabila Azib, “Cilt altı anatomik yapı ve dolgunun bu bölgedeki davranışını görmek gözden kaçırılmaması gereken bir detaydır. Hem üst, hem de alt bölgesinde dolgu uygulamalarının insan yüzünde hangi katmanlara ulaştığını ve nasıl aktivite olduğunu önemlidir. Özellikle yüz anatomisinin heyecan verici yönü büyük uzmanlık bilgisini de yanında getirmelidir. Çünkü bu konudaki bilgi, yüz enjeksiyon prosedürlerinin karmaşık temelleri dahil olduğunda vazgeçilmezdir” diye konunun hassasiyetinin altını çizdi.

 

  • Dinamik dolgu ile özgür mimikler

Gelişen sosyokültürel yapı ile birlikte, kadınlar ve erkeklerin görünümlerine dikkat çeken Dr. Hassan Galadari, “Gülümseme, diğer yüz ifadeleri duyguları ve karakteri yansıtır. Kişisel cazibenizi yaratan ve sizi benzersiz kılan bu ince farklar maalesef zaman geçtikçe derin izler bırakır. Bugüne kadar cilt hareket halinde değilken görülen statik kırışıklıklar düşünülerek uygulanan geleneksel dolgular ile çözüm aranırken, Teosyal Dinamik Dolgu, doğal mimik hareketleri özgürlüğünü korurken mükemmel bir görünüm kazanılmasında bir ilk’e imza atıyor. Teosyal Dinamik Dolgu, herhangi bir yüz hareketi yapılmadan dahi görülebilen statik kırışıklıklar yanı sıra, mimik hareketlerine bağlı olarak oluşan dinamik kırışıklıkların giderimi de hedeflenerek geliştirilmiş ilk patentli hyaluronik asit dolgu. Özellikle mimiklerle oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak yaratılmış, içeriği itibari ile de normal dolgulardan birçok konuda farklı bir seri. Boyun çizgileri, alın çizgileri, ağız çevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, dudak, kaz ayakları gibi cildin en hareketli bölgeleri için çok uygun. İşlemin tamamı mimik çizgilerinin durumuna göre 10 ila 20 dakika arası süren, kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre kalıcılık süresi 12 – 18 ay olan Teosyal Dinamik Dolgu’nun tekrar uygulamaları kalıcılık süresini artırmaya yardımcı oluyor. Mimik çizgilerinin oluşumunun ve derinleşmesinin engellenmek istendiği 18 yaş ve üstü, görünümüne özen gösteren herkes için uygundur” diye belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here