Ana sayfa ESTETİK VE GÜZELLİK Cildiniz kışa ne kadar hazır?

Cildiniz kışa ne kadar hazır?

27
0
PAYLAŞ

Soğuk havaların kendini hissettirmesi ile birlikte kadınların en büyük problemi ciltte oluşan kuruluk haline geldi. Cildin nemini kaybetmesi, tenin pul pul dökülmesine, ince kırışıklıkların ortaya çıkmasına ve hatta göz çevresinde morluğa neden oluyor. Özellikle kadınların kışın makyaj yaparken cilt kuruluğu nedeniyle çok sorun yaşadığını belirten, İstanbul Estetik Güzellik Uzmanı Neslihan Argenç Taşkın, kara kış kendini hissettirmeden, cildi neme doyuracak nem aşılarının ve uygulamaların yaptırılarak, soğuk havalara hazırlanılması gerektiğini vurguladı.

Kadınların cildini nasıl yaz aylarına hazırlıyorsa kış aylarına da hazırlaması gerektiğini belirten Neslihan Argenç Taşkın, “Özellikle biz cildimizi koruma altına alacak, nemlendirici solüsyonların cildimizin alt katmanlarına nüfus etmesini sağlayacak uygulamalar tavsiye ediyoruz. Bu nedenle hızlı sonuçlar aldığımız ve dakikada 6 bin mikrokanal açabilen Baby Face Beauty yönteminden ve cildimizin su desteğini sağlayacak saf hyaluronik asit içerikli nem aşısından faydalanıyoruz. İki tedaviyle de cildin pürüzsüzlüğü, hafif kırışıklıkların yok edilmesini ve daha fresh bir görüntüye ulaşmasını sağlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Cilt koruması aylar boyunca sürüyor

 

İşlemler hakkında bilgiler veren Argenç Taşkın, “Baby Face Beauty iki aşamada yapılıyor. İlk aşamada; thulium lazer ışığı ile cildin yüzeyinde oldukça küçük çapta mikrokanallar açılıyor. 4-6 dakikalık thulium lazer uygulamasının ardından ikinci aşamada; cildin ihtiyacına göre thulium lazer desteği ile açılan kanallardan, lekeleri tedavi edecek özellikte ürün cilt altına yediriliyor, sonrasında ortalama 10 dakika maske uygulaması yapılıyor. Nem aşısında ise işlem yapılacak bölgeye uyguladığımız lokal anestezi sonrası çok ince iğnelerle cilt içine minik enjeksiyonlar yapıyoruz. Tek seansta yapılan İşlem 15 -20 dakika gibi sürede tamamlanıyor ve etki 6-9 ay kadar devam ediyor. İşlemin en güzel yanı bu süre sonunda cildin eski haline dönmemesi” dedi.

 

Hatice Kumalar – Brandİstanbul PR / Ajans Başkanı

hatice.kumalar@brandistanbulpr.com – 0530 110 73 03

Rana Gürarı –Brandİstanbul PR / Marka Temsilcisi

rana.gurari@brandistanbulpr.com – 0530 345 62 26

 

İstanbul Estetik Hakkında:

Alanında uzman, profesyonel doktor kadrosu ile hizmet veren İstanbul Estetik, kaliteli ve kişiye özel hizmet anlayışı ile güzelliğin adresi olan bir sağlık kuruluşudur. 2007 yılında, “Estetik ve Güzelliğe Dair Her Şey” mottosuyla yola çıkan İstanbul Estetik, Fatih’te İstanbul Estetist Polikliniği olarak hizmet vermektedir.

İstanbul Estetik’in 10 yılı aşkın başarısının en büyük anahtarı, estetik ve güzellik uygulamalarına dair dünya çapındaki gelişmeleri yakından takip ederek, son teknolojiyi barındıran cihazlar kullanmasıdır.

Alanında özel eğitim almış, uzman ekip çalışanları ile ekonomik ve sonuca yönelik hizmet yelpazesi sunan İstanbul Estetik,  Lazer Tedavileri, Zayıflama ve Selülit Tedavileri, Cilt Bakımı ve Anti-aging Tedavileri, Saç Ekimi ve Saç Tedavileri, Plastik Cerrahi alanlarında faaliyet göstermektedir.

İstanbul Estetik’te lazer epilasyon da dahil tüm işlemler, hekim denetiminde, steril malzemelerle, kişiye özel kullanıma ve hijyene önem verilerek gerçekleştirilmektedir.

İstanbul Estetist Polikliniği, İstanbul Estetik markası altında plastik cerrahi ve rekonstrüktif alanlarda hizmet vermektedir.

 

Facebook/istanbulestetik

Instagram/istanbulestetik

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here